Bireylerin ve kurumların yaşam boyu ihtiyaç duyacakları
eğitim programlarını kısa ve uzun vadeli olarak üreterek hem bireylerin
hem de toplum ekonomisinin gelişimine katkı sağlayan GAU SEM ;
bilgi çağı toplumlarının değişime ve gelişime ayak uydurmasına katkı sağlama görevini üstlenmektedir.

 

Yetişkinler İçin Bilgisayar, İnternet ve Sosyal Medya Kursu

Girne Amerikan Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (GAÜ-SEM) tarafından birbirinden farklı kişisel gelişim kurs programlarına bir yenisi daha eklendi.

 Yetişkinler için Bilgisayar, İnternet ve Sosyal Medya Kursu için kayıtlarımız 2-13 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleşeceği bildirilen açıklamada, toplam eğitim süresinin 16 saat olduğu ifade edildi.

Kurslar ile ilgili detaylar aşağıdaki gibidir:

Bilgisayar kavramları hakkında genel bilgiler, Web sayfalarında gezinmek, Sosyal medya nedir? Nasıl daha çok aktif olabilirim? Facebook, Twitter, Instagram vb. kullanımı, Telefonda sosyal medya kullanımı, Arama motorlarını kullanma, İnternette aradığımızı nasıl buluruz?, Sağlıklı kullanım süreleri; Dozajı iyi ayarlamak, Web sayfalarında gezinirken dikkat edilmesi gereken noktalar, Online alışveriş tahmin ettiğiniz kadar zor veya tehikeli değil, E-posta hesabı oluşturma ve kullanma, Dosya gönderme, Gelen dosyaları kaydetmek, Resim arşivleme ve yükleme gibi konular üzerinde durulacağı vurgulandı.

Ayrıca, kayıt ve ayrıntılı bilgi için  Girne Amerikan Üniversitesi’ne ait 650 20 00 dahili 1619 telefon hattından bilgi alınabileceği bildirilirken,  soru ve detay için gausem@gau.edu.tr adresine mail atılabileceği belirtildi.
 

Copyright © 1985-2018 The Chancellor and Board of Trustees | Girne American University
Girne American University | Directorate for Information Technologies